Saturday, Dec 16th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Ренова Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Renova

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  Facebook: / Club KF Renova AD Djepchishte КФ Ренова АД Џепчиште Address: ul. 101 bb s. Djepchishte 1200 Tetovo  ... Thursday, 17 August 2006
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 3. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Ренова останаа на 8 бода разлика, Вардар и Металург ремизираа без голови. Во градското дерби во Скопје на Филип Втори публиката не виде атрактивен меч. Повеќе претпазлива игра со фокусот ... Saturday, 03 April 2010
 4. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Тетекс – Ренова (Градски стадион – Тетово). 2. лига 19. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Влазними Трим Лум – Миравци (петок, 02.04.2010) (Градски стадион – Струга), Новаци 2005 – Дрита (стадион ... Thursday, 01 April 2010
 5. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... поведоа со 0:1, но само по само две минути Златко Бошковски израмни на 1:1, што всушност беше и конечен резултат на овој натпревар. Лидерот Ренова полека чекори кон својата прва титула и ја врати предноста ... Sunday, 28 March 2010
 6. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија третиот дел од сезоната. Домаќините очекувано славеа победа од 2:1. И покрај големоте заостанување зад Ренова, екипата на Работнички сеуште ги одржува шансите за титулата. ... Saturday, 27 March 2010
 7. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  Два дерби натпревари се одиграа во денешното коло. Екипата на Пелистер беше подобра од Победа во дербито на Пелагонија, додека пак лидерот Ренова го осигура врвот со победата на Тетекс во дербито на Полошкиот ... Wednesday, 24 March 2010
 8. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... на Вардар - Вардар Пелистер 1-0 конечен резултат. Интересно беше и на другиот дуел во Скопје, каде Металург ја пречека Ренова. Гостите први поведоа откако Илбер Алиу погоди од белата точка по претходно ... Sunday, 21 March 2010
 9. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 10. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... – Скопје 0-1 10.02.2010 - Охрид - Ренова – Дачија Миовени (ром)1-4 10.02.2010 - Возарци – Тиквеш – 11 Октомври 0-0 10.02.2010 - Нов Дојран - Брегалница Штип – БСК Борча (срб) 0-0 10.02.2010 - ... Friday, 26 February 2010
 11. Изборот на Бабунски

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... оправданоста на повикот на Арџент Гафури од Ренова. Истиот играч има само еден настап за Ренова сезонава, но Бабунски сметал дека Гафури заслужува повик. Самир Фазли и Александар Станков се во нападот, ... Tuesday, 23 February 2010
 12. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Македонија Гафури  Арџент Ф.К.Ренова Македонија Ибраими Агим Ф.К.Олимпија Словенија Фазли Самир Ф.К.Херенвен Холандија Георгиев ... Tuesday, 23 February 2010
 13. Силекс победник на „Вуко Каров“

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... натпреварите одиграни вчера, Силекс беа подобри од домаќинот Тиквеш и победија со 0-1, а Ренова ги совладаа бугарските гости, екипата на Гоце Делчев, по изведувањето на пенали со 7-6. Денеска, Тиквеш ... Sunday, 21 February 2010
 14. Утре започнува „Вуко Каров“

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... традиционалниот меморијален фудбалски турнир „Вуко Каров“. Годинава ќе настапат 4 екипи: домаќинот Тиквеш, Силекс, Ренова и гостите од Бугарија, екипата на Гоце Делчев од Пирин. Турнирот започнува утре ... Friday, 19 February 2010
 15. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Стефановски - Скопје (голман) Кристијан Тошевски - Тетекс (одбрана) Мевљан Мурати - Шкендија (одбрана) Висар Муслиу - Ренова (одбрана) Бојан Ѓеоргиевски - Работнички (одбрана) Асмир Рамаданоски ... Monday, 15 February 2010
 16. Љуботен го враќа стариот сјај

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... период настапуваа за Славија од Скопје. Нападот треба да биде засилен и со Јовица Столевски, поранешен фудбалер на Раднички Обреновац и Македонија ЃП. Доколку се реализираат и овие трансфера тогаш Љуботен ... Friday, 05 February 2010
 17. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Освен оној на Ибраими, за жал, сеуште не можеме да говориме за официјални трансфери на наши фудбалери во странство. Бесарт Ибраими успеа од Ренова директно да премине во Шалке 04 што сигурно е еден ... Wednesday, 20 January 2010
 18. Бесарт Ибраими потпиша за Шалке

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... кој полека ќе го доближува Ибраими до бундеслигата. Бесарт минатата сезона постигна 13 голови во 26 натпревари за Ренова, а оваа 12 во 15 меча. Досега Ибраими забележа пет настапи во дресот на македонската ... Tuesday, 12 January 2010
 19. ФК Пелистер и во Бугарија?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... од Ренова. Кире Ристевски имаше неуспешен обид да се префрли во Бањик Острава бидејќи, како што изјавија официјалните лица од клубот, и покрај неговиот несомнен талент, Ристевски не беше доволно физички ... Tuesday, 12 January 2010
 20. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... странски фудбалер е Мирослав Милошевиќ од ФК Хоризонт Турново. Најдобар тренер е Влатко Костов. ФК Ренова е најдобра екипа, а репрезентативецот од тимот од Џепчиште , Бесарт Ибраими е најдобар играч ... Monday, 28 December 2009
 21. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... сврти вниманието на странските тимови. Неговиот договор истекува на лето а Ренова ќе прави напори да го задржи во своите редови, земајќи во предвид дека тој е нивниот најдобар стрелец и еден од најзаслужните ... Tuesday, 22 December 2009
 22. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Горан Пандев како најдобар наш играч во странство и оваа година таа награда ќе оди во рацете на Горан Попов кој успешно настапува во дресот на Херенвен, Холандија. Екипата на Ренова, моменталниот лидер ... Thursday, 17 December 2009
 23. Само Вардар не сака во Европа

  Category: Вести/Вести

  ... за настап во евро-куповите сезонава ќе имаат повеќе екипи како Ренова, Работнички, Металург, Хоризонт Турново преку првенството, но и Тетекс и Пелистер кои се надеваат на пласман во фудбалска Европа преку ... Wednesday, 16 December 2009
 24. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Половина од сезоната помина, четвртина од екипите бојкотираат. Хаџи-Ристески уште 4 години на власт, Ренова лидер со +5 пред Работнички. Ретроспектива на случувањата оваа есен. Можеби Македонија е ... Monday, 14 December 2009
 25. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... откако Вардар го најави бојкотот, експресно ја „замрзнаа“ одлуката за раскин на договорот на Ристовски, но Вардарци цврсто останаа на својот став. На терените каде што се играше, Ренова со пресврт го ... Sunday, 13 December 2009
 26. Есенската титула за Ренова

  Category: Вести/Вести

  По високата победа од 0:4 на гости во Прилеп и по неочекуваниот пораз на Работнички во Кратово, екипата на Ренова го зголеми водството на пет поени. Турновци го совладаа Пелистер, а Тетекс со високи 6:0 ... Wednesday, 09 December 2009
 27. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички беше лидер на табелата но само 24 часа. Со победата на Ренова над Пелистер со 1-0, врвот остана непроменет по одигрувањето на 16-тото коло. Во саботата, Работнички го пречека Хоризонт Турново ... Sunday, 06 December 2009
 28. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  ... киксираше во Битола, но Ренова предноста ја зголеми само за бод од дуелот со Вардар. Македонија ЃП не ги отвори вратите на стадионот во Ѓорче Петров за екипата на Победа, а Слога Југомагнат не отпатува ... Sunday, 29 November 2009
 29. Најава: 1. лига 15. коло

  Category: Вести/Вести

  ... пак во овој натпревар влегува после тешкиот пораз од Ренова, минатото коло, кога “гипсарите“ им побегнаа на цели четири поени во битката на титулата. Вардар - Ренова Интересно ќе биде и на Националната ... Saturday, 28 November 2009
 30. Работнички, Пелистер и Скопје во полуфиналето на купот

  Category: Вести/Резултати и табели

  Денес се одиграа три реванш натпревари 1/4 финалето на македонскиот куп. Работнички повторно ја совлада Ренова, Пелистер извојува победа на гости кај Дрита, а Скопје сензационално го елиминираше Металург. ... Wednesday, 25 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2