Wednesday, Dec 13th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword роберт попов Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Robert Popov

  Category: Players/National team players

  Original name: Роберт Попов Passport version: Robert Popov IPA: ˈrɔbɛrt ˈpɔpɔf Position: right back / defensive midfielder Born on 16.04.1982 in Strumica, Macedonia Club: FC Wettswil-Bonstetten, ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Најава: Македонија - Канада

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... составена од 4 екипи, Канада заврши на последното место со само 2 освоени бодови. Дали стадионот Младост во Струмица ќе донесе среќа за Македонија? Дали матичниот стадион на Пандев, Стојков, Горан и Роберт ... Saturday, 14 November 2009
 3. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... (Холандија) Попов Роберт - Оксер (Франција) Среден ред: Деспотовски Филип - Ворскла (Украина) Алими Арменд - Истра Пула (Хрватска) Георгиевски Славчо - Улсан Хјундаи (Јужна Кореја) Шумуликоски Величе - ... Thursday, 05 November 2009
 4. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... циклус како во минатото, но со неговото искуство ќе помогне од клупата и ќе стигне до бројката од барем 100 настапи. Роберт Попов - 6 (45') Иако моментално е во вториот тим на Оксер и се натпреварува ... Monday, 12 October 2009
 5. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... шутира но топката завршува за малку над голот. Крај на првото полувреме. Македонија води 2-1.  Почеток на второто полувреме. Јонуз направи неколку измени. Роберт Попов на местото на Лазаревски, ... Sunday, 11 October 2009
 6. Кој е Катар?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Тоа се случи на 25 Јули 2001 година во Париз, Франција кога наш селектор беше Ѓоре Јовановски. Од тој состав, само Роберт Попов ќе има шанса повторно да им се спротивстави на катарците. Натпреварот ... Saturday, 10 October 2009
 7. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... време не бил на овој список (Роберт Попов). Голмани: Пачовски Томе - Жерминал Беершот / Белгија Нурединоски Един - Етникос Ахнас / Кипар Одбрана: Седлоски Гоце - Матерсбург / Австрија Митрески Игор - ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: