Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Силекс Total: 45 results found.

Search Again

Search Result

 1. Sileks

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  Facebook: official Club FK Sileks AD Kratovo ФК Силекс АД Кратово Address: Goce Delchev br.70 1360 Kratovo ... Thursday, 17 August 2006
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 3. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... до крај. Силекс денеска целосно доминираше против Победа и тоа најдобро се гледа од резултатот. Амир Ѓуриќ го отвори со гол со глава во 30-тата минута, ново-влезениот Нацев во 84-тата го дуплираше водството, ... Saturday, 03 April 2010
 4. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Викендов на програмата се комплетните кола во сите рангови, но сите се играат во сабота поради христијанскиот празник Велигден. 1. лига 24. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Силекс – Победа (стадион: ... Thursday, 01 April 2010
 5. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... овој „нервозен“ натпревар на кој беа покажани осум жолти и еден црвен картон, заврши со 1:1. Со истиот резултат заврши и „регионалното дерби“ помеѓу Силекс и Милано. Гостите преку Никола Богословски ... Sunday, 28 March 2010
 6. Ратко Јанушев старо-нов тренер на Турново

  Category: Вести/Вести

  ... од страна на управата на клубот. Имено, во пролетниот дел Турново загуби два пати на домашен терен, прими три гола а не постигна ниту еден. Додавајќи на ова и поразот од Силекс од 3-0 во Кратово, беше ... Saturday, 27 March 2010
 7. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  ... – Хоризонт Т. Пелистер – Вардар Силекс – Милано Табела | Резултати и распоред  ... Wednesday, 24 March 2010
 8. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... позади второпласираниот Работнички. И под Шара публиката виде одличен меч, но не може да биде задоволна. Тетекс одигра нерешено со Силекс, иако имаше повеќе од играта. Слично како и на минатото гостување ... Sunday, 21 March 2010
 9. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 10. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 11. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ...  04.02.2010 - Новаци - Новаци – Победа 0-2 04.02.2010 - Скопје - Локомотива – Маџари Солидарност 2-3 04.02.2010 - Илинден - Илинден – Цементарница 1-4 05.02.2010 - Охрид - Напредок – Силекс0-0 ... Friday, 26 February 2010
 12. Силекс победник на „Вуко Каров“

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Силекс е победник на турнирот „Вуко Каров“ кој заврши денеска во Кавадарци. Кратовци завршија на првото место на рестартираниот меморијален турнир „Вуко Каров“ кој заврши денеска во Кавадарци. Во ... Sunday, 21 February 2010
 13. Утре започнува „Вуко Каров“

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... традиционалниот меморијален фудбалски турнир „Вуко Каров“. Годинава ќе настапат 4 екипи: домаќинот Тиквеш, Силекс, Ренова и гостите од Бугарија, екипата на Гоце Делчев од Пирин. Турнирот започнува утре ... Friday, 19 February 2010
 14. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 1-0 27.01.2010 - Струмица - Беласица – Хоризонт Турново 0-2 27.01.2010 - Кочани - Осогово – Силекс 0-5 27.01.2010 - Нов Дојран - Вардар – Србија У-17 0-1 27.01.2010 - Охрид - Шкендија – Билис Балш ... Wednesday, 03 February 2010
 15. Митрески во ЦСКА Софија

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... кариера има настапувано за Караорман, Напредок, Силекс од македонското фудбалско првенство и Спартак од Москва, Металург Запорожје од Украина, Беитар Ерусалим од Израел, Енерџи Котбус од Германија и Жерминал ... Tuesday, 12 January 2010
 16. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... и стрелец за 2009г. Трофејот за фер-плеј екипа патува за Кратово кај ФК Силекс.  ... Monday, 28 December 2009
 17. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... со одземање на три поени од тековнава сезона и казна од 2.500 евра поради неоправдано неодиграниот натпревар со Силекс. Поради неоправдано неодигрување на два првенствени натпревари, Слога Југомагнат се ... Wednesday, 23 December 2009
 18. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во чешкиот клуб ФК Словачко, а полските медиуми јавуваат дека Несторовски е најблиску до Горник Забрже, полски второлигаш. Глигор Глигоров од Силекс е играч кому исто така договорот му завршува во Јуни ... Tuesday, 22 December 2009
 19. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... екипа Силекс. Железарец е најдобар футсал клуб, а нивниот играч Жарко Наскоски најдобар во футсал. Очекувано, Наташа Андонова е најдобра кај дамите, а Тиквешанка е најдобар клуб.  ... Thursday, 17 December 2009
 20. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... кое го делат со Силекс. Доколку Победа на време му исплатеше на нивниот поранашен играч, Родриго Алмеида, сега ќе имаа 22 бода и ќе беа сериозни претенденти за високо место. Вака, имаат три помалку и ја ... Monday, 14 December 2009
 21. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... совлада Хоризонт Турново, а Пелистер ремизираше со Силекс. На лошиот терен за игра во Тетово, гледачите видоа многу интересен натпревар, на кој гостите беа многу близу до изненадување, но на крајот незаслужено ... Sunday, 13 December 2009
 22. Есенската титула за Ренова

  Category: Вести/Вести

  ... Александар Милушев – 9’ Благоја Љамчевски, 35’ Драган Димитровски, 88’ Марјан Алтипармаковски Силекс - Работнички 2:0 (2:0) 14’ Ангел Нацев, 27’ Душко Андонов Победа - Ренова 0:4 (0:2) 14’ Илбер ... Wednesday, 09 December 2009
 23. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... остана на 9-тото место. Силекс славеше рутинска победа над Милано во Куманово. Стрелци на головите за Силекс беа Глигоров, Темелков и Нацев, а почесниот погодок за домаќините го постигна Малиќи. Сите ... Sunday, 06 December 2009
 24. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  ... за Турново и ја осигура победата. Вардар - Ренова 1:1 (0:0) 77’ Бошко Ступиќ - 56’ Бесарт Ибраими Пелистер - Работнички 1:0 (0:0) 80’ Марјан Алтипармаковски Силекс - Металург 0:1 (0:0) 57’ ... Sunday, 29 November 2009
 25. Најава: 1. лига 15. коло

  Category: Вести/Вести

  ... предноста на првата позиција. Силекс - Металург После дебаклот кој го доживеа на своето деби, Никола Илиевски Џиџи ќе биде на поправен во Кратово. Силекс на домашен терен секогаш е тешко да се совлада, ... Saturday, 28 November 2009
 26. Неодиграните натпревари со службени резултати

  Category: Вести/Вести

  ... регистрирани со службен резултат од 3-0 за домашните екипи, додека пак Слога Југомагнат - Силекс со службени 3-0 за гостите. Екипите кои загубија со службени резултати, во 14. коло се одлучија да ги бојкотираат ... Monday, 23 November 2009
 27. Бојкот на дел од прволигашите

  Category: Вести/Вести

  ... екипата на Македонија ЃП, исто како и Металург и Милано кои на своите стадиони ги очекуваа Хоризонт Турново и Пелистер. Силекс допатува во Скопје но заедно со службените лица наидоа на заклучен стадион ... Sunday, 22 November 2009
 28. Најава: 1. лига - 14. коло

  Category: Вести/Вести

  ... - Силекс “Гулабите“ нанижаа три порази по ред на домашен терен. Силекс сигурно ќе претставува одлична шанса за нова серија на некогаш неосвоивиот “Чаир“, кој сега стана лесна мета за сите екипи. И Силекс ... Friday, 20 November 2009
 29. Резултати од клупски пријателски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... второлигашки противници. Локомотива - Силекс 1-3 Х. Турново - Брегалница Штип 2-1 Напредок - Победа 0-1 Цементарница 55 - Металург 0-2  ... Tuesday, 17 November 2009
 30. Фудбалерите отпатуваа за Техеран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... повреда, односно лични обврски, не отпатуваа Игор Митрески и Илчо Наумоски. Нивните места ги зазедоа Глигор Глигоров од Силекс и Филип Ивановски од Полонија Варшава, Полска. Мечот се игра во среда во ... Sunday, 15 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2