Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword стевица ристиќ Total: 6 results found.

Search Again

Search Result

 1. Stevica Ristikj

  Category: Players/National team players

  Original Serbian name: Стевица Ристић / Stevica Ristić Transcripted Macedonian name: Стевица Ристиќ Passport version: Stevica Ristikj Alternative version: Stevica Ristic or Stevica Ristik IPA: ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Ристиќ кај Ривалдо и Сколари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стевица Ристиќ ќе ја продолжи својата кариера во Узбекистан, во клубот на Ривалдо и Сколари. ФК Бунедкор e новата дестинација на напаѓачот на Македонија. Стевица Ристиќ ќе ја има честа да работи под ... Wednesday, 13 January 2010
 3. Ристиќ шампион на Азија

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стевица Ристиќ ја освои азиската Лига на Шампиони со својот Поханг Стилерс откако во финалето на Националниот стадион во Токио го совладаа саудискиот Ал-Итихад со 2:1. Ристиќ одигра 71 минута од финалето ... Sunday, 08 November 2009
 4. Ристиќ стрела, Поханг победува

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Нов гол на Стевица Ристиќ во Јужна Кореа. Како што тој и најави во нашето интервју, Поханг мораше да го победи првопласираниот Сеул за да си ги зголеми шансите за титулата, Стилерси тоа и го направија. ... Thursday, 08 October 2009
 5. Ристиќ посакува три титули со Поханг

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стевица Ристиќ е на чекор до финалето во азиската Лига на Шампиони, ќе разигрува за титулата шампион на Јужна Кореа, а веќе го освои тамошниот куп. Токму по тој повод, ви претставуваме едно мини-интервју ... Friday, 02 October 2009
 6. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стевица Ристиќ со гол во продолженијата му додесе полу-финале на Поханг во азиската Лига на Шампиони, додека во европската Бобан Грнчаров загуби од Челзи. УЕФА Лига на Шампиони, Група D: АПОЕЛ (Кипар) ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: