Wednesday, Dec 13th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword стефан ристовски Total: 10 results found.

Search Again

Search Result

 1. Stefan Ristovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Стефан Ристовски Passport version: Stefan Ristovski IPA: ˈstɛfan ˈristɔfski Club shirt name: Ristovski Position: right back / right midfielder Born on 12.02.1992 in Skopje, Macedonia ... Thursday, 02 June 2011
 2. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Македонија Ристовски Стефан Ф.К.Парма Италија Георгиевски Даниел Ф.К.Меѓумурје Хрватска Димитровски Владимир Ф.К:Металург Македонија Лазевски ... Tuesday, 23 February 2010
 3. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Бесарт Ибраими, Душан Савиќ, Илија Несторовски, Стефан Ристовски... Ова се само дел од фудбалерите кои привлекуваат внимание за наредниот трансфер период. Со 12 гола во есенскиот дел и исто толку во ... Tuesday, 22 December 2009
 4. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... причина. Нивниот супер-талентиран играч Стефан Ристовски доби исписница од ОФС Гази Баба со документ потпишан од поранешен претседател на Вардар. Или, барем тоа го споменуваат како причина. Во секој случај, ... Monday, 14 December 2009
 5. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... издавањето на раскин на стипендискиот договор за 17-годишниот Стефан Ристовски, кој доби исписница од страна на ОФС Гази Баба, а потврдена и од Верификациската комисија при ФФМ, со документ потпишан ... Sunday, 13 December 2009
 6. И ФК Вардар во бојкот

  Category: Вести/Вести

  ... по издавањето на раскин на стипендискиот договор за 17-годишниот Стефан Ристовски, кој доби исписница од страна на ОФС Гази Баба, а потврдена и од Верификациската комисија при ФФМ, со документ потпишан ... Saturday, 12 December 2009
 7. Стефан Ристовски на проба во Црвена Ѕвезда

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Еден од најталентираните македонски фудбалери, 17 годишниот Стефан Ристовски ќе замине на проба во белградска Црвена Ѕвезда. Младиот Ристовски кој игра на сите позиции по десната страна во редовите ... Wednesday, 11 November 2009
 8. У-19: Три натпревари, три порази

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... на 2-1. Стрелци за Велс на овој натпревар беа Стефанс во 43 мин, Тејлор во 63 мин и Браун во 90 минута. За македонската селекција настапија: Ефремов, Вељановски (90+2’ Мерко), Ашковски (70’ Сали), Урдинов, ... Sunday, 08 November 2009
 9. Ренова лидер со 4 гола на Јанчевски

  Category: Вести/Вести

  ... голот на српскиот интернационалец Јован Стефановиќ, но во второто полувреме репрезентативецот Душан Савиќ го постигна својот 9ти гол оваа сезона и го израмни резултатот. Изненадувањето на колото го приреди ... Wednesday, 04 November 2009
 10. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  РОДА ЈЦ ДИМИТРОВСКИ ВЛАДИМИР - ФК МЕТАЛУРГ СРЕДЕН РЕД: СТОЈКОВ ДРАГАН - НАПРЕДАК- КРУШЕВАЦ ПЕТРОВИЌ МИЛОВАН - ФК ПОБЕДА РИСТОВСКИ СТЕФАН ФК ВАРДАР СТАНКОВ АНТОНИО - ФК РОДА  ... Saturday, 31 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: