Thursday, Nov 23rd

Last update:11:27:43 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword стефан спировски Total: 9 results found.

Search Again

Search Result

 1. Stefan Spirovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Стефан Спировски Passport version: Stefan Spirovski IPA: ˈstɛfan ˈspirɔfski Club shirt name: Spirovski Position: central midfielder Born on 23.08.1990 in Bitola, Macedonia Club: ... Thursday, 04 November 2010
 2. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Македонија Ристовски Стефан Ф.К.Парма Италија Георгиевски Даниел Ф.К.Меѓумурје Хрватска Димитровски Владимир Ф.К:Металург Македонија Лазевски ... Tuesday, 23 February 2010
 3. Спировски продолжува во Борац Чачак

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стефан Спировски ќе ја продолжи својата кариера во Борац од Чачак, Србија. Стефан Спировски (19) изминатите две сезони беше еден од водечките креативци на Пелистер и носител на нивната игра. ... Monday, 25 January 2010
 4. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... и договорот е веќе потпишан. Стефан Спировски се проба и во Енерги Котбус и во Ханза Рошток, но не успеа ниту во една од двете екипи. Благоја Љамчевски беше во Дунајска Стреда но ни оттаму не стигнаа потврдни ... Wednesday, 20 January 2010
 5. ФК Пелистер и во Бугарија?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... подготвен и не ги задоволи нивните критериуми. Неофицијално дознаваме дека Ристевски сега е на проба во друг клуб во Чешка. Стефан Спировски, кој имаше прилика да ги покажи своите квалитети во Шпанија ... Tuesday, 12 January 2010
 6. Стефан Спировски одигра полувреме за Котбус

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... го следеа тренингот на Пелистер и за око им се фати младиот креативец на пелистерци, Стефан Спировски. Стефан Спировски влезе во игра во второто полувреме на местото на Курт и започна како централен ... Thursday, 07 January 2010
 7. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... издавањето на раскин на стипендискиот договор за 17-годишниот Стефан Ристовски, кој доби исписница од страна на ОФС Гази Баба, а потврдена и од Верификациската комисија при ФФМ, со документ потпишан ... Sunday, 13 December 2009
 8. Ренова лидер со 4 гола на Јанчевски

  Category: Вести/Вести

  ... голот на српскиот интернационалец Јован Стефановиќ, но во второто полувреме репрезентативецот Душан Савиќ го постигна својот 9ти гол оваа сезона и го израмни резултатот. Изненадувањето на колото го приреди ... Wednesday, 04 November 2009
 9. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  РОДА ЈЦ ДИМИТРОВСКИ ВЛАДИМИР - ФК МЕТАЛУРГ СРЕДЕН РЕД: СТОЈКОВ ДРАГАН - НАПРЕДАК- КРУШЕВАЦ ПЕТРОВИЌ МИЛОВАН - ФК ПОБЕДА РИСТОВСКИ СТЕФАН ФК ВАРДАР СТАНКОВ АНТОНИО - ФК РОДА  ... Saturday, 31 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: