Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Тетекс Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Rabotnicki - Teteks 2:3

  Category: News/Domestic

  Teteks is the new cup champion. Tetovo team managed to win against Rabotnicki 2:3. Tetovo can celebrate. Teteks have written a new page in history. In an exciting match they have manged to score one ... Wednesday, 26 May 2010
 2. Teteks

  Category: Clubs/2. MFL West

  ...  Tekstilec Web site: / Facebook: official Club FK Teteks AD Tetovo ФК Тетекс АД Тетово Address: Blagoja Toska ... Saturday, 03 January 2009
 3. 2013 Super Cup match report

  Category: Uncategorised Content

  28th July 2013, 20.00 CET VARDAR 1:0 TETEKS HT 0:0 Goals: 53' Filip Petrov Stadium: National Arena Philip II of Macedon in Skopje Attendance: 500 VAR TET  ... Monday, 28 September 2015
 4. 14/15 Cup final match report

  Category: Uncategorised Content

  20th May 2015, 20.00 CET TETEKS 1:2 RABOTNICHKI HT 1:0 Goals: 45' Cvetan Churlinov - 68' Bazhe Ilijoski, 72' Marjan Altiparmakovski Stadium: National Arena Philip II of Macedon ... Wednesday, 20 May 2015
 5. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 6. Македонски Куп - 1/2 финале

  Category: Вести/Резултати и табели

  Минимална предност од 1:0 за Пелистер против Работнички и 0:0 на второлигашот Скопје на гостувањето кај Тетекс по првите полуфинални натпревари од македонскиот куп. Актуелниот освојувач на титулата ... Wednesday, 07 April 2010
 7. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... но се чинеше дека и двете екипи се задоволија со освојувањето на еден бод денеска. Тетекс по трет пат сезонава загуби од Ренова и повторно со само 1 примен гол. Овој пат Борче Ристовски ја затреси сопствената ... Saturday, 03 April 2010
 8. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Тетекс – Ренова (Градски стадион – Тетово). 2. лига 19. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Влазними Трим Лум – Миравци (петок, 02.04.2010) (Градски стадион – Струга), Новаци 2005 – Дрита (стадион ... Thursday, 01 April 2010
 9. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија третиот дел од сезоната. Домаќините очекувано славеа победа од 2:1. И покрај големоте заостанување зад Ренова, екипата на Работнички сеуште ги одржува шансите за титулата. ... Saturday, 27 March 2010
 10. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  Два дерби натпревари се одиграа во денешното коло. Екипата на Пелистер беше подобра од Победа во дербито на Пелагонија, додека пак лидерот Ренова го осигура врвот со победата на Тетекс во дербито на Полошкиот ... Wednesday, 24 March 2010
 11. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... позади второпласираниот Работнички. И под Шара публиката виде одличен меч, но не може да биде задоволна. Тетекс одигра нерешено со Силекс, иако имаше повеќе од играта. Слично како и на минатото гостување ... Sunday, 21 March 2010
 12. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 13. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 14. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... - Тетекс – Смедерево (срб) 0-1 07.02.2010 - Штип - Астибо – Осогово1-1 07.02.2010 - Негорски бањи - Славија Скопје – Хиси (кос) 0-5 08.02.2010 - Охрид – Силекс – Пролетер Нови Сад (срб) 0-0 08.02.2010 ... Friday, 26 February 2010
 15. Кам-бек на неколку имиња во Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... место и сметам дека имаме добри шанси за тоа“ - изјави Љамчевски за Македонски Фудбал. Првиот натпревар во пролетниот дел Пелистер го има на гостински терен против екстра-засилените Тетекс во Тетово. ... Sunday, 21 February 2010
 16. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Стефановски - Скопје (голман) Кристијан Тошевски - Тетекс (одбрана) Мевљан Мурати - Шкендија (одбрана) Висар Муслиу - Ренова (одбрана) Бојан Ѓеоргиевски - Работнички (одбрана) Асмир Рамаданоски ... Monday, 15 February 2010
 17. Љуботен го враќа стариот сјај

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... долгогодишни играчи на Тетекс, а изминативе шест месеци настапуваа за Вардар од Брвеница, како и Димче Димитриевски од Гостивар и Мевљам Бејтуали од Дрита кои треба да ја засилат одбраната, а средниот ... Friday, 05 February 2010
 18. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... (алб) 1-1 28.01.2010 - Миравци - Миравци – Славија Сараево (бих) 2-4 30.01.2010 - Брвеница - Тетекс – Дрита 2-3 31.01.2010 - Оризари - Осогово – Брегалница Штип 1-3 31.01.2010 - Куманово - Милано ... Wednesday, 03 February 2010
 19. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... на три поени од тековнава сезона и казна од 2.500 евра, поради неоправдано неодигрување на натпреварот со Вардар. Поради неодигрување на куп-натпреварот со Тетекс, Македонија ЃП е казнета со 1.500 евра. ... Wednesday, 23 December 2009
 20. Само Вардар не сака во Европа

  Category: Вести/Вести

  ... за настап во евро-куповите сезонава ќе имаат повеќе екипи како Ренова, Работнички, Металург, Хоризонт Турново преку првенството, но и Тетекс и Пелистер кои се надеваат на пласман во фудбалска Европа преку ... Wednesday, 16 December 2009
 21. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... држат златната средина. Тетекс ќе одмора малку полесно откако во полу-финалето од купот го добија второлигашот Скопје, додека зимскиот сон може да се претвори во кошмар за Вардар, кој се наоѓа на деветтото ... Monday, 14 December 2009
 22. Работнички го совлада Тетекс со 3:1

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија последното 18 коло за оваа година. Со два гола на Савиќ и еден на Божиновски, домаќините ги совладаа тетовчани за кого почесниот гол го постигна Стојановски. И покрај ... Saturday, 12 December 2009
 23. Есенската титула за Ренова

  Category: Вести/Вести

  По високата победа од 0:4 на гости во Прилеп и по неочекуваниот пораз на Работнички во Кратово, екипата на Ренова го зголеми водството на пет поени. Турновци го совладаа Пелистер, а Тетекс со високи 6:0 ... Wednesday, 09 December 2009
 24. Извлечени полуфиналните двојки од купот

  Category: Вести/Резултати и табели

  Вечерва беа извлечени двојките за полуфиналето од националниот фудбалски куп. Актуелниот освојувач, екипата на Работнички за противник го доби Пелистер, а второлигашот Скопје ќе му се спротистави на Тетекс. ... Wednesday, 09 December 2009
 25. Извлекувањето за купот во вторник

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... во рамките на Лигата на Шампионите. Тимови кои ќе се борат за место во големото финале се Работнички, Пелистер, Тетекс и второлигашот Скопје.  ... Tuesday, 08 December 2009
 26. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... победа над Тетекс во Скопје. Промените кои ги донесе новиот тренер на скопскиот тим, Никола Илиевски Џиџи, донесоа резултат. Поофанзивната игра која тој ја практикува донесе 4 гола во мрежата на Тетовци. ... Sunday, 06 December 2009
 27. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  Бојкотот на Македонија ЃП и Слога Југомагнат продолжи, па така денес не се одиграа натпреварите Македонија-Победа и Тетекс-Слога, а за утре се очекува и дефинитивна суспензија на овие две екипи. Работнички ... Sunday, 29 November 2009
 28. Најава: 1. лига 15. коло

  Category: Вести/Вести

  ... болната елиминација во купот од големиот ривал, второлигашот Скопје. Тетекс - Слога Југомагнат Дербито на дното ќе се игра во Тетово, секако доколку гостите допатуваат, бидејќи најавуваат дека ќе го ... Saturday, 28 November 2009
 29. Македонија ЃП пред исклучување

  Category: Вести/Вести

  ... неодигрување на два натпревари. По бојкотирањето на неделниот натпревар против Вардар, денес екипата не отпатува за Тетово каде требаше да го одигра реванш натпреварот од македонскиот куп против Тетекс, ... Thursday, 26 November 2009
 30. Работнички, Пелистер и Скопје во полуфиналето на купот

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Металург од македонскиот куп. Ренова - Работнички 0-1 Дрита - Пелистер 0-1 Металург - Скопје 2-2 Утре: Тетекс - Македонија ЃП  ... Wednesday, 25 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2