Tuesday, Oct 24th

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword филип деспотовски Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Filip Despotovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Филип Деспотовски Passport version: Filip Despotovski IPA: ˈfilip ˈdɛspɔtɔfski Nickname: Ficho Club shirt name: Despotovski Position: defensive midfielder Born on 18.11.1982 ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Македонија ја совлада Црна Гора

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје, нашата репрезентација славеше со 2-1. Селекторот Мирсад Јонуз се реши за проверена постава, Пачовски на голот, во одбраната Попов, Новески, Митрески и Лазаревски, средината ... Thursday, 04 March 2010
 3. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Средина: Алими Арменд - Истра Пула / Хрватска Шумуликоски Величе - Престон Норт Енд / Англија Деспотовски Филип - Ворскла / Украина Георгиевски Славчо - Етникос Акнас / Кипар Напад: Пандев ... Monday, 22 February 2010
 4. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... (Холандија) Попов Роберт - Оксер (Франција) Среден ред: Деспотовски Филип - Ворскла (Украина) Алими Арменд - Истра Пула (Хрватска) Георгиевски Славчо - Улсан Хјундаи (Јужна Кореја) Шумуликоски Величе - ... Thursday, 05 November 2009
 5. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... - 8 (90') Феноменален по левата страна, како во одбраната така и во нападот. Прераснува во играч од висока класа. Филип Деспотовски - 7 (90') Освежувањето во националниот состав уште еднаш ... Monday, 12 October 2009
 6. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... го префрли цел гол од само 3-4 метри. Студен туш на Филип Втори. Слободен удар за Катар, одлично нафрлена топка, Musa Haroon оставен сам во шеснаесетникот и со глава постигнува гол за 0-1. Пандев ... Sunday, 11 October 2009
 7. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје (14ч.) На списокот се наоѓаат и неколку играчи кои што за прв пат се повикани во репрезентација (Марио Ѓуровски, Глигор Глигоров, Душан Савич) како и играч кои што подолго ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: