Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword филип ивановски Total: 10 results found.

Search Again

Search Result

 1. Filip Ivanovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Филип Ивановски Passport version: Filip Ivanovski IPA: ˈfilip ˈivanɔfski Nickname: Ficho Club shirt name: Ivanovski Position: striker Born on 01.05.1985 in Skopje, Macedonia ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Изборот на Бабунски

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... иако играат за младинските тимови на своите екипи, а повикан  е и Филип Петковски, младиот играч на Работнички кој има неоспорен талент, но истиот тој играч само еднаш настапи од почеток за неговиот ... Tuesday, 23 February 2010
 3. Мирко Ивановски во Славија Прага

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... за продолжување на уште 3 години. Со ова колонијата на македонци во Славија се зголемува на тројца - покрај Ивановски за чешкиот тим настапува и Ристе Наумов и Филип Дурански. Во изјава за веб-сајтот ... Friday, 05 February 2010
 4. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... постигнаа по еден гол. Од 71-вата минута за Славија настапи и Филип Дурански, играчот со македонско потекло. Даниел Мојсов е на проба во ЛАСК Линц, меѓутоа далеку од тоа дека тој ја заврши цела работа ... Wednesday, 20 January 2010
 5. Најава: Иран - Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... кои настапија против Канада отпатуваа за Техеран. Им се приклучија и Глигор Глигоров кој ќе го има дебито во националниот дрес и Филип Ивановски. Селекторот Јонуз најверојатно ќе се одлучи за Седлоски ... Wednesday, 18 November 2009
 6. Фудбалерите отпатуваа за Техеран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... повреда, односно лични обврски, не отпатуваа Игор Митрески и Илчо Наумоски. Нивните места ги зазедоа Глигор Глигоров од Силекс и Филип Ивановски од Полонија Варшава, Полска. Мечот се игра во среда во ... Sunday, 15 November 2009
 7. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... (Холандија) Попов Роберт - Оксер (Франција) Среден ред: Деспотовски Филип - Ворскла (Украина) Алими Арменд - Истра Пула (Хрватска) Георгиевски Славчо - Улсан Хјундаи (Јужна Кореја) Шумуликоски Величе - ... Thursday, 05 November 2009
 8. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... - 8 (90') Феноменален по левата страна, како во одбраната така и во нападот. Прераснува во играч од висока класа. Филип Деспотовски - 7 (90') Освежувањето во националниот состав уште еднаш ... Monday, 12 October 2009
 9. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... го префрли цел гол од само 3-4 метри. Студен туш на Филип Втори. Слободен удар за Катар, одлично нафрлена топка, Musa Haroon оставен сам во шеснаесетникот и со глава постигнува гол за 0-1. Пандев ... Sunday, 11 October 2009
 10. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје (14ч.) На списокот се наоѓаат и неколку играчи кои што за прв пат се повикани во репрезентација (Марио Ѓуровски, Глигор Глигоров, Душан Савич) како и играч кои што подолго ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: