Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword хоризонт турново Total: 36 results found.

Search Again

Search Result

 1. Horizont Turnovo

  Category: Clubs/2. MFL East

  ... site: / Facebook: / Club FK Horizont Turnovo AD ФК Хоризонт Турново АД Address: s. Turnovo br.80 2400 Strumica ... Thursday, 17 August 2006
 2. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... Богатинов 29', - Алтипармаковски 10', Илиев 73' Хоризонт Турново - Работнички 0:1 (0:1) Вандаир 41' Силекс - Победа 3:0 (1:0) Ѓуриќ 30', Нацев 84', Бошковски 87' Табела | Резултати и распоред  ... Saturday, 03 April 2010
 3. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... “Силекс“ – Кратово), Милано – Пелистер (стадион: “Милано Арена“ – Куманово), Вардар – Металург (Национална Арена “Филип II Македонски“ – Скопје), Хоризонт Турново – Работнички (стадион: “Кукуш“ – Турново), ... Thursday, 01 April 2010
 4. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ...  Екипата на Хоризонт Турново приреди изненадување ова коло на гостувањето кај Металург. Тие први дојдоа до водството во 40та минута кога по еден центаршут на Ѓеорѓиев, Цветан Чурлинов со глава ја смести ... Sunday, 28 March 2010
 5. Ратко Јанушев старо-нов тренер на Турново

  Category: Вести/Вести

  Александар Стојанов не е повеќе тренер на Турново Хоризонт. По низата неуспешни резултати на клупата на Турново Хоризонт, Александар Стојанов си поднесе морална оставка која веднаш беше прифатена ... Saturday, 27 March 2010
 6. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  ...  Вардар извојува многу важна победа на гостувањето кај ривалот за опстанок Хоризонт во Турново. Домаќините имаа повеќе од поседот на топката и креираа неколку шанси, а Чурлинов и Митрев ја погодуваа и ... Wednesday, 24 March 2010
 7. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... Хоризонт Турново. И покрај тоа што ова коло слободни беа Пелистер и Металург, битолчани профитираа по поразот на Силекс и се искачија на 4то место на табелата заради подобра гол разлика. И екипата ... Sunday, 07 March 2010
 8. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 9. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... - Охрид - Тетекс – Дачија Миовени (ром) 0-2 08.02.2010 - Богданци – Вардарски – Шкендија 2-2 08.02.2010 - Охрид - Караорман – Сељак Михајловац (срб) 0-6 09.02.2010 - Валандово - Хоризонт Турново ... Friday, 26 February 2010
 10. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 0-2 22.01.2010 - Богданци - Вардарски – Беласица 2-4 23.01.2010 - Негорски бањи - Хоризонт Турново – Славија Сараево (бих) 2-6 23.01.2010 - Нов Дојран – Вардар – Србија У-17 1-1 24.01.2010 - ... Wednesday, 03 February 2010
 11. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... странски фудбалер е Мирослав Милошевиќ од ФК Хоризонт Турново. Најдобар тренер е Влатко Костов. ФК Ренова е најдобра екипа, а репрезентативецот од тимот од Џепчиште , Бесарт Ибраими е најдобар играч ... Monday, 28 December 2009
 12. Беласица во група со Фиорентина

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... успех. Екипата на Беласица за овој турнир ќе биде засилена со младинските репрезентативци од редовите на Хоризонт Турново, Драган Георгиев и Томица Петров, како и нивните соиграчи Роберт Лазарески и Митко ... Friday, 25 December 2009
 13. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... во фудбалот од времетраење од 24 месеци. - Хоризонт Турново поради неоправданото неодигрување на првенствениот натпревар со Металург, се казнува со одземање на три поени и парична казна од 2.500 евра. ... Wednesday, 23 December 2009
 14. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Турново Хоризонт. Ова е негова втора ваква награда откако и во 2007 година го доби истото признание додека настапуваше во екипата на Македонија Ѓ. П. Најдобар судија е Александар Ставрев, а фер-плеј ... Thursday, 17 December 2009
 15. Само Вардар не сака во Европа

  Category: Вести/Вести

  ... за настап во евро-куповите сезонава ќе имаат повеќе екипи како Ренова, Работнички, Металург, Хоризонт Турново преку првенството, но и Тетекс и Пелистер кои се надеваат на пласман во фудбалска Европа преку ... Wednesday, 16 December 2009
 16. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... По лошиот старт сезонава, Металург успеа да ги оправда високите амбиции и ќе презими на третото место. За тоа беше потребна смена на Ѓоре Јовановски на чие место дојде Никола Илиевски - Џиџи. Хоризонт ... Monday, 14 December 2009
 17. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... совлада Хоризонт Турново, а Пелистер ремизираше со Силекс. На лошиот терен за игра во Тетово, гледачите видоа многу интересен натпревар, на кој гостите беа многу близу до изненадување, но на крајот незаслужено ... Sunday, 13 December 2009
 18. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички беше лидер на табелата но само 24 часа. Со победата на Ренова над Пелистер со 1-0, врвот остана непроменет по одигрувањето на 16-тото коло. Во саботата, Работнички го пречека Хоризонт Турново ... Sunday, 06 December 2009
 19. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  ... Крсте Велкоски Хоризонт Т. - Милано 3:1 (0:1) 50’(пен) Мирослав Милошевиќ, 55’ Мартин Шишков, 85’ Драган Ѓеоргиев - 36’ Аднан Лимани Табела | Распоред и резултати  ... Sunday, 29 November 2009
 20. Најава: 1. лига 15. коло

  Category: Вести/Вести

  ...  Хоризонт Турново - Милано Последниот натпревар од ова коло ќе се одигра во струмичко Турново. Хоризонт не би требало да има никакви проблеми да го совлада кумановски Милано, кој иако освои три службени ... Saturday, 28 November 2009
 21. Неодиграните натпревари со службени резултати

  Category: Вести/Вести

  Комесарот за натпреварување, Миле Спиркоски, ги регистрираше со службени резултати неодиграните натпревари од 14. коло од 1. МФЛ. Натпреварите Металург - Хоризонт Турново и Вардар - Македонија ЃП се ... Monday, 23 November 2009
 22. Бојкот на дел од прволигашите

  Category: Вести/Вести

  ... на предвидените локации каде што требаше да бидат одиграни денешните натпревари, се појавија екипите на Македонија ЃП, Хоризонт Турново, Слога Југомагнат и Пелистер. Вардар на арената Филип II ја очекуваше ... Sunday, 22 November 2009
 23. Најава: 1. лига - 14. коло

  Category: Вести/Вести

  ... и потребни му се бодови од секој натпревар за да се врати во битка за титулата. Металург - Хоризонт Турново Металург со новиот тренер, Никола Илиевски - Џиџи ќе атакува на бодови против Турново. “Металурзите“ ... Friday, 20 November 2009
 24. Ренова повторно на врвот, 100 гола за Димитровски

  Category: Вести/Вести

  ... Во Турново, како што и се очекуваше, екипата на Хоризонт ја продолжи успешната серија на домашен терен и ја совлада Слога со головите на Томица Петров во првиот и Мирослав Милошевиќ во вториот дел. Табела ... Sunday, 08 November 2009
 25. Најава: 1. лига - 13. коло

  Category: Вести/Вести

  ... пораз од Вардар. Хоризонт Турново - Слога Југомагнат Хоризонт на домашен терен ќе брка нови победа и тоа против Слога Југомагнат. Стадионот “Кукуш“ сезонава само два пати беше освоен и тоа од кандидатите ... Saturday, 07 November 2009
 26. Ренова лидер со 4 гола на Јанчевски

  Category: Вести/Вести

  ... го постигна единствениот гол за Слога, а Клечкароски во судиското продолжени ја потврди победата на Пелистер. Прилепска Победа со голот на Цветан Чурлинов дојдоа во водство против Хоризонт Турново уште ... Wednesday, 04 November 2009
 27. Најава: 1. лига - 12. коло

  Category: Вести/Вести

  ... во овој натпревар сигурно ќе оди на победа која би ги одржала во врвот на табелата. Победа - Хоризонт Турново Прилепчани втор пат за само три дека ќе биде домаќин. После пелагониското дерби, сега на ... Tuesday, 03 November 2009
 28. Комплетирана првата третина од првенството

  Category: Вести/Вести

  ... Бесарт Ибраими Слога Ј. - Работнички 0:3 (0:3) 3’ 29’ Вандаир, 27’ Боби Божиновски Вардар - Хоризонт Турново 1:3 (0:2) 57’ Филип Петров - 3’ Драган Георгиев, 22’ Сашко Пандев, 62’ Марјан Андонов ... Sunday, 01 November 2009
 29. Најава: 1. лига - 11. коло

  Category: Вести/Вести

  ... терен, а Работнички нема пораз на гостински терен. Доволна причина за интересен натпревар. Вардар - Хоризонт Турново Откако играчите добија дел од заостанатите плати, Вардар на домашен терен го пречекува ... Saturday, 31 October 2009
 30. Голеада во Скопје

  Category: Вести/Вести

  ... 43’ Вандаир Оливеира душ Сантуш - 30’ Милован Петровиќ, 55’ Илија Несторовски Хоризонт Турново - Македонија ЃП 0:1 (0:0) 91’ Даниел Јовановски Ренова - Металург 3:1 (2:1) 21’ Бесарт Ибраими, ... Saturday, 24 October 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2