Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Шкендија Total: 36 results found.

Search Again

Search Result

 1. Shkendija Vrutok

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club KF Shkendija Vrutok   КФ Шкендија Вруток Address: s. Vrutok   1231 Gostivar President:   Manager: ... Monday, 26 August 2013
 2. Shkendija

  Category: Clubs/1.MFL

  ... 79 Web site: official Facebook: official Anthem: play Club KF Shkendija AD Tetovo КФ Шкендија АД Тетово  ... Saturday, 03 January 2009
 3. Shkendija Arachinovo

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club FK Shkendija Arachinovo ФК Шкендија Арачиново Address: 1045 s. Arachinovo President: Manager: ... Sunday, 13 August 2006
 4. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Скопје се искачи на второто место по ремито помеѓу Дрита и Брегалница Штип. Шкендија се зацврсти на првото место и сега е +4 пред Скопје, Напредок е четврто-пласиран и тоа со натпревар помалку, а на ... Sunday, 11 April 2010
 5. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Скопје – Шкендија 79 (стадион: “Автокоманда“ – Скопје), Брегалница 2008 – Цементарница 55 (стадион: “Младост“ – Струмица). 3. лига – Исток 22. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Тиверија – Карбинци, ... Thursday, 01 April 2010
 6. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Треска 3-2, Драчево - Беса 2-1, Волково - ССК Младинец 3-1, Сан Сити - Славија 1-4, Бутел - Шкендија А. 2-0, Алумина и Еуромилк Горно Лисиче беа слободни. Табела: 1. Славија 39, 2. Еуромилк Горно Лисиче ... Tuesday, 30 March 2010
 7. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... нападнал главниот судија. На останатите средби се постигнати следните резултати: Дрита - Цементарница 55 1:0 Шкендија - Брегалница Штип 3:0 Миравци - Скопје 1:1 Влазрими - Влазними 2:2 ... Saturday, 27 March 2010
 8. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 55 - Шкендија 79 0-1 Табела | Распоред и резултати    ... Tuesday, 23 March 2010
 9. 3. лига - Преглед

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Гули 28 ... 3. лига - Север Група “1“, Резултати 14. коло: Треска - Шкендија 4-1, Јустинијан - Бутел одл., Славија - Алумина 3-1, ССК Младинец - Сан Сити 0-3, Беса - Горно Лисиче 1-3, Лепенец - Драчево ... Tuesday, 23 March 2010
 10. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Шкендија ремизираше со Дрита, се враќа неизвесноста во втора лига. Во 16-тото коло од втората македонска фудбалска лига беа постигнати следните резултати: Миравци - Цементарница 55 2:1 Дрита - ... Sunday, 21 March 2010
 11. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... -  Влазерими 1:0 Шкендија - Миравци 1:0 Влазними - Новаци (среда) Табела | Распоред и резултати  ... Sunday, 07 March 2010
 12. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 55 - Влазрими (стадион на ФК Цементарница - Скопје), Шкендија 79 - Миравци (Градски стадион - Тетово), Влазними Трим Лум - Новаци 2005 играат на 10.03.2010 (среда). 3. лига - Исток; 18. коло Двојки: ... Friday, 05 March 2010
 13. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 14. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... – 11 Октомври 1-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Шкендија – Млади Радник (срб) 0-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Тиквеш – Брегалница Штип 1-4 06.02.2010 - Скопје - Локомотива – Цементарница2-0 06.02.2010 ... Friday, 26 February 2010
 15. Никола Тонев продолжува во Казахстан

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... и Шкендија, со посредништво на менаџерите Александар Акалиев и Сашо Стефанов го комплетираше трансферот вреден 100.000 долари во екипата која влегува во новата сезона со повисоки амбиции и ќе цели на првите ... Sunday, 21 February 2010
 16. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Стефановски - Скопје (голман) Кристијан Тошевски - Тетекс (одбрана) Мевљан Мурати - Шкендија (одбрана) Висар Муслиу - Ренова (одбрана) Бојан Ѓеоргиевски - Работнички (одбрана) Асмир Рамаданоски ... Monday, 15 February 2010
 17. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 1-0 27.01.2010 - Струмица - Беласица – Хоризонт Турново 0-2 27.01.2010 - Кочани - Осогово – Силекс 0-5 27.01.2010 - Нов Дојран - Вардар – Србија У-17 0-1 27.01.2010 - Охрид - Шкендија – Билис Балш ... Wednesday, 03 February 2010
 18. Агим Ибраими: Македонија ми даде се

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... топка ги имав во фудбалската школа на Дрита од Боговиње, па потоа продолжив во Шкендија каде што бев дел од составот што играше во првата лига. Потоа преминав во Австрија, во Ред Бул Салцбург, каде што ... Friday, 11 December 2009
 19. 2. лига: Комплетиран есенскиот дел

  Category: Вести/Резултати и табели

  Се одигра и последниот натпревар од есенскиот дел на 2. Македонска Фудбалска Лига. Шкендија со победа ја потврди титулата есенски шампион. Со натпреварот Охрид 2004 - Шкендија, кој денеска се одигра ... Wednesday, 02 December 2009
 20. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  Се одигра последното есенско коло во второлигашката конкуренција. Шкендија и со натпревар помалку останува на лидерската позиција по завршувањето на есенскиот дел, кој официјално за второлигашите завршува ... Saturday, 28 November 2009
 21. 3. лига - Север 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Дербито на колото помеѓу Шкендија и Славија не се одигра, а Горно Лисиче продолжува со победите. Во втората група изненадувачки пораз на лидерот Бистрица на домашен терен, а Маџари со нова победа, сега ... Wednesday, 25 November 2009
 22. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... другите екипи. Резултати 12. коло: Дрита - Влазрими 1-0 Шкендија 79 - Беласица 2-0 Скопје - Напредок 2-1 Миравци - Охрид 2004 0-0 Цементарница 55 - Новаци 2005 0-1 Брегалница 2008 - 11 ... Friday, 20 November 2009
 23. 3. лига - Север; 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... против Карпош од 3-0. Група “1“ Резултати 11. коло: Горно Лисиче - Треска 7-1 Драчево - Волково 2-2 Лепенец - Сан Сити 3-1 Беса - Алумина 4-3 ССК Младинец - Шкендија 2-1 Славија - Јустинијан ... Wednesday, 18 November 2009
 24. Промени во термините

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Победа - Тетекс кој ќе се одигра во петок 20. Ноември. Во 2. лига, натпреварите Дрита - Влазрими, Шкендија 79 - Беласица и Скопје - Напредок се играат во петок, 20. Ноември, додека сите останати ќе се ... Wednesday, 18 November 2009
 25. Резултати од клупски пријателски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... одиграа 2-2 со второлигашот Шкендија. Пелистер не успеа да го совлада Охрид на игралиштето во с. Логоварди, Битола во меч кој заврши без постигнати голови. Останатите прволигаши славеа победа против своите ... Tuesday, 17 November 2009
 26. Викендов на фудбалските терени (14/15.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 13:00 часот) Двојки: Горно Лисиче - Треска, Драчево - Волково, Лепенец - Сан Сити, Беса - Алумина, ССК Младинец - Шкендија А., Славија - Јустинијан, Бутел слоб. 3. лига - Север група “2“; 11. коло ... Saturday, 14 November 2009
 27. 3. лига - Север 10. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Шкендија слоб. Табела: 1. Горно Лисиче Горно Лисиче 9 8 0 1 28 9 19 24 Бараж 2. Славија Скопје 9 8 0 1 25 9 16 24 ... Tuesday, 10 November 2009
 28. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Пораз на лидерот Шкендија, нерешени резултати за Брегалница и Дрита и победа за Скопје се главните обележја во 11. коло во второлигашката конкуренција. Резултати 11. коло: Влазними - Дрита 1-1 Локомотива ... Saturday, 07 November 2009
 29. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Дрита, Локомотива - Скопје, Напредок - Брегалница 2008, 11 Октомври - Цементарница 55, Новаци 2005 - Шкендија 79, Беласица - Миравци, Охрид 2004 - Влазрими. 3. лига - Југозапад; 15. коло (недела, 08.11.2009 ... Saturday, 07 November 2009
 30. 3. лига - Север 9. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Група “1“ Резултати 9. коло: Волково - Треска 1-3 Горно Лисиче - Сан Сити 3-2 Драчево - Алумина 3-0 Лепенец - Бутел 1-2 Беса - Шкендија 1-2 ССК Младинец - Славија 2-3 Јустинијан слоб. ... Tuesday, 03 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2