Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword октомври Total: 39 results found.

Search Again

Search Result

 1. 14 Oktomvri 1946

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club FK 14 Oktomvri 1946 Krupishte ФК 14 Октомври 1946 Крупиште Address: s. Krupishte President: Manager: ... Saturday, 07 June 2014
 2. 11 Oktomvri

  Category: Clubs/3.MFL Southeast

  ...  / Club FK 11 Oktomvri Prilep ФК 11 Октомври Прилеп Address: Aleksandar Makedonski bb 7500 Prilep President: ... Saturday, 23 August 2008
 3. Италија во најсилен состав доаѓа во Скопје

  Category: Uncategorised Content

  ...  Чиро Имобиле - Лацио Грациано Пеле - Шандон Лунен Таишан Никола Сансоне - Виљареал Италија прво на 6-ти октомври ќе ја пречека Шпанија во Торино во натпревар кој е дерби во групата Г, а потоа ... Saturday, 01 October 2016
 4. Русија не го прифати барањето на ФФМ

  Category: Вести/Вести

  ... на Македонија дека не може да го прифати барањето на ФФМ за одложување на натпреварот помеѓу Македонија и Русија закажан за октомври оваа година. Македонија бараше овој натпревар да се одигра во ноември ... Sunday, 11 April 2010
 5. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... дното Охрид се повеќе тоне. Дрита - Брегалница Штип 1:1 Цементарница 55 - Скопје 0:2 Шкендија - Влазними 3:0 Миравци - Локомотива 5:1 Охрид - 11 Октомври 2:3 Беласица - Новаци 2:1 Влазрими ... Sunday, 11 April 2010
 6. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во Новаци), 11 Октомври – Беласица (стадион: “Гоце Делчев“ – Прилеп), Напредок – Охрид 2004 (Градски стадион – Кичево), Локомотива – Влазрими (стадион на ФК Локомотива, населба Карпош III – Скопје), ... Thursday, 01 April 2010
 7. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Беласица - Напредок 0:3 Новаци - 11 Октомври 1:2 Табела | Распоред и резултати    ... Saturday, 27 March 2010
 8. ЕП2012: Одреден распоредот за квалификациите

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... ќе ги игра според следниот календар:   2010 година: 03 Септември: Словачка -Македонија 07 Септември: Македонија - Ерменија 08 Октомври: Андора - Македонија 12 Октомври : Македонија - Русија ... Thursday, 25 March 2010
 9. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Резултати 17. коло: 11 Октомври - Дрита 2-1 Напредок - Новаци 2005 3-1 Локомотива - Беласица 0-1 Влазними Трим Лум - Охрид 2004 1-0 Скопје - Влазрими 4-0 Брегалница 2008 - Миравци 3-1 Цементарница ... Tuesday, 23 March 2010
 10. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Шкендија 79 0:0 Беласица - Влазними 3:0 Охрид - Скопје 0:1 11 Октомври - Напредок 0:1 Новаци - Локомотива 0:0 Влазрими - Брегалница Штип 0:3 Табела | Распоред и резултати    ... Sunday, 21 March 2010
 11. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Дрита во најинтересниот натпревар ова коло. Резултати 15 коло: Напредок -  Дрита 4:0 Локомотива -  11 Октомври 3:0 Скопје -  Беласица 3:0 Брегалница - Охрид 1:0 Цементарница  ... Sunday, 07 March 2010
 12. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... стадион - Кичево), Локомотива - 11 Октомври (стадион на ФК Локомотива, Карпош I - Скопје), Скопје - Беласица (стадион Автокоманда - Скопје), Брегалница 2008 - Охрид 2004 (стадион Младост - Струмица), Цементарница ... Friday, 05 March 2010
 13. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 14. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... – 11 Октомври 1-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Шкендија – Млади Радник (срб) 0-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Тиквеш – Брегалница Штип 1-4 06.02.2010 - Скопје - Локомотива – Цементарница2-0 06.02.2010 ... Friday, 26 February 2010
 15. Прилепчани започнаа со подготовки

  Category: Вести/Вести

  ... и неколку играчи од младинскиот погон веќе тренираат со тимот. Од клубот очекуваат побериќетна пролет и со нетрпение се очекува продолжението на сезоната. И фудбалерите на 11 Октомври ги започнаа подготовките ... Saturday, 23 January 2010
 16. Македонија 65-та на ранг листата на ФИФА

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... ја започнавме на 56-тото место, а најдобар пласман имавме во Јули кога бевме 53-ти. Најслаборангирани бевме во месец Октомври и Ноември кога бевме 66-ти.  ... Wednesday, 16 December 2009
 17. Девојчињата ги добија своите противници

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Чешка и Белорусија. Турнирот ќе се одржи од 1 до 6 октомври 2010 во Босна и Херцеговина.    ... Tuesday, 08 December 2009
 18. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... се наоѓа 11 Октомври кој сепак е поблиску до “црвената“ линија и ќе води битка со другите екипи за опстанок во лигата. Резултати 13. коло (последно есенско): Локомотива - Дрита 2-0 Напредок - Влазними ... Saturday, 28 November 2009
 19. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Октомври 4-1 Влазними - Локомотива 2-2 Табела | Распоред и резултати    ... Friday, 20 November 2009
 20. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Скопје 1-2 Напредок - Брегалница 2008 0-0 11 Октомври - Цементарница 55 2-2 Новаци 2005 - Шкендија 79 2-0 Беласица - Миравци 0-0 Охрид 2004 - Влазрими 4-1 Табела | Распоред и резултати   ... Saturday, 07 November 2009
 21. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Дрита, Локомотива - Скопје, Напредок - Брегалница 2008, 11 Октомври - Цементарница 55, Новаци 2005 - Шкендија 79, Беласица - Миравци, Охрид 2004 - Влазрими. 3. лига - Југозапад; 15. коло (недела, 08.11.2009 ... Saturday, 07 November 2009
 22. 2. лига: Прекин во Кичево

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... коло: Дрита - Охрид 2004 1-0 Влазрими - Беласица 0-2 прекината на полувреме Миравци - Новаци 2005 3-1 Шкендија 79 - 11 Октомври 3-1 Цементарница 55 - Напредок 1-2 Брегалница 2008 - Локомотива ... Saturday, 31 October 2009
 23. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Октомври, Цементарница 55 - Напредок, Брегалница 2008 - Локомотива, Скопје - Влазними. 3. лига - Југозапад; 14. коло (01.11.2009 13:00 часот) Двојки: Хераклеа Нова - Добрушево, Борец - Велешта, ... Saturday, 31 October 2009
 24. ФК Скопје два меча без публика

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... од 11 Октомври, Зоран Талевски од Охрид 2004 и Мартин Шишков од Турново Хоризонт се суспендираат на 4 првенствени/куп натпревари поради добиени црвени картони. Казна од 2 натпревари доби Оливер Асков од ... Wednesday, 21 October 2009
 25. Изборно собрание во ФФМ на 21 ноември

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... собранието на ФФМ истече на 1 октомври, со што се доведува под сомнеж функционирањето на ФФМ и сите одлуки што ги носат неговите тела и органи во овој период до одржувањето на собранието.  ... Saturday, 17 October 2009
 26. Најава: 1. лига - 9. коло

  Category: Вести/Вести

  ... Октомври со почеток во 14 часот.  ... Saturday, 17 October 2009
 27. Пад од 10 места на ФИФА листата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Македонија загуби 94 поени и го завзеде 66то место на светското рангирање од ФИФА за Октомври. Во Септември, Македонија беше поразена со 2:0 од Шкотска и 2:1 на гости кај Норверпка, во рамките на квалификациите ... Friday, 16 October 2009
 28. Петровски го соопшти списокот за претстојните квалификации

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Селекторот на националниот тим до 17 години, Гоце Петровски, денеска го објави списокот на играчи за претстојните квалификациски дуели за ЕП кои се закажани од 23 до 28 октомври во Струмица и Турново. ... Friday, 16 October 2009
 29. Ждрепката за купот во вторник

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... ЃП, Скопје и Дрита. Првите натпревари се закажани за 28. Октомври, а реваншите за 25. Ноември.    ... Thursday, 15 October 2009
 30. У-21: Петровиќ на местото на Богдановиќ

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... вторник (13. Октомври) во Прилеп, направена е  една промена во сотавот на македонската репрезентација. Фудбалерот од средниот ред, Горан Богдановиќ на утринскиот тренинг се пожалил на повреда и на негово ... Monday, 12 October 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2